Sem vložte podnadpis

Kurzy

Video kurz

Přístup k tomuto video kurzu je možný odkudkoli, prostřednictvím internetového prohlížeče. Hlavním cílem je předání teoretických znalostí týkajících se nastavení fotoaparátu, základní úpravy fotografií v programu Adobe Lightroom, ale i pokročilé úpravy fotografií v programu Adobe Photoshop.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍCE O KURZU!


E-mailový trénink

Roční e-mailový trénink pro fotografy koní, rozdělený na 52 témat, tedy každý týden jedno téma. Každý e-mail obsahuje inspiraci v podobě ilustrační fotografie, popis daného tématu a také pracovní list, ve kterém je popsaný optimální vzhled koně a také nastavení fotoaparátu pro dané téma.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍCE O TRÉNINKU!


Teoretické kurzy

Konají se nejčastěji v učebně, v kavárně, ale občas i v domácím prostředí, přímo u účastníka kurzu. Důraz je kladen na znatelný pokrok každého účastníka včetně následné podpory každého fotografa i po skončení kurzu.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍCE O KURZECH!

Praktické kurzy

Konají se nejčastěji v terénu s předem připravenými zvířaty, nebo v rámci sportovních událostí a show. Důraz je kladen na znatelný pokrok každého účastníka včetně následné podpory každého fotografa i po skončení kurzu.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍCE O KURZECH!

Výlety a setkání

Jsou určeny pro začátečníky, ale i pokročilé, za účelem získání nových zkušeností a inspirace při fotografování. Při každém setkání panuje velice přátelská a uvolněná atmosféra.


Zkušenosti účastníků kurzů, výletů a setkání

Přečti si, s jakým pocitem odcházeli ze setkání fotografové před Tebou!

Jana Oravcová - Facebook, Zonerama

"Kurz byl skvělý. Teoretický začátek byl opravdu vyčerpávající a zjistila jsem spoustu nových věcí. Myslím si, že to posunulo moje fotky zase o kousek dál. Na všechny otázky mi bylo odpovězeno a přístup Tebe jako člověka, byl také skvělý. Moc děkuji za krásný den, plný focení. :-)"

Lenka Šilhová - Facebook

"Měla jsem možnost individuálního kurzu s Martinkou a rozhodně to nebyl náš poslední kurz. Nejen, že se mnou Martinka jela 4 hodiny z Prahy do Ostravy (a pak i zpátky - celkem tedy 8 hodin na cestě), jen proto, že jsem chtěla fotit na jednom specifickém ranči, ale za tu cestu v autě mi zodpověděla vše, co mne zajímalo, dala mi mnoho rad a hlavně se podělila o své zkušenosti ( od techniky přes samotné focení až po živnost formou fotografování). Při samotném focení mi Martinka dávala tipy, věnovala se mi a ochotně pomáhala. Byla jsem nad rámec spokojená, proto Martinku můžu jen a jen doporučit. :-)"

Jarča Mikušková - Facebook

"Tak abych dnešek shrnula, byl to naprosto úžasný den! Popravdě ani nechápu, že tohle jsou mé fotky, jsem do nich zamilovaná a konečně vím kde dělám chyby a jak je napravit. Taky konečně vím, co zlepšit na svých úpravách - i když tam si myslím, že je to se mnou na delší lokte. Ještě jednou moc, moc děkuju Martince, že se mnou nafotila ty naše krasavce a poradila mi ohledně fotek! Moc děkuju, bylo to úžasný!"

Kateřina Hanzalová - Facebook

"Ahoj Martinko, chtěla jsem ti ještě jednou moc poděkovat za skvělý kurz. Vánoce byly hektické a tak jsem se až teď dostala trosku k foťáku, abych vyzkoušela tvé rady. Tipy ohledně postprodukce mě posunuly zase kus dále, do tvého kurzu jsem se světly a stíny nepracovala, ani neuměla pomocí křivek zvýraznit lesk. Děkuji!"

Adel Podzemská - Facebook

"Kurz byl pro mě obrovským přínosem. Upřesnil mi směr mé tvorby do budoucna. Načerpala jsem spoustu nových zkušeností a rad, které určitě využiju. A díky za rady. Zítra na to mrknu a poupravím jak se dá. Mám velkou radost, je to úplně něco jiného než doteď. Každá fotka je něčím jedinečná a ne jen kůň a skok."

Michaela Purnochová - web, portfolio, galerie, Facebook

"Jsem začínající amatér. Jelikož miluji zvířata, koně a psy zvlášť, začala jsem je fotografovat, abych vyjádřila to, co cítím. Ke koním mám vztah od svého dětství a psy chovám už 25 let. Mám ráda přírodu a velmi mě, i v mém věku, ztvárnění fotografie zaujalo. Hltám informace, čtu časopisy a zúčastňuji se fotografických kurzů. Naštěstí v dnešní době digitalizace a informatiky je vše přístupné jedním kliknutím myší. Jediné, co vám nikdo nepředá je pohled do hledáčku, vaše ztvárnění a zachycení kouzelného okamžiku. Potkala jsem Martinu na jedné z akcí okolo koní, byl nádherný den a já jsem se rozjela učit, neboť učit se lze celý život, když člověka něco baví. Vyhledala jsem si na internetu, kdo je ta zajímavá mladá dáma a co umí. A dnes vím: Martina je profík a její fotografie koní (a nejen jich), jsou naprosto dokonalé. Dovolila jsem si jí oslovit ohledně techniky, úpravy a celkové techniky focení koní. Martina mě velmi překvapila svým otevřeným přístupem. Vůbec nedělala drahoty a velmi odborně mě poradila, a vlastně do této doby radí dál. Jsem jí velmi vděčná, neboť takových lidí, kteří něco umí a ještě jsou vstřícní není mnoho. Velké díky!" 

Eliška Plotnárková - Facebook

"Ahoj, dneska jsem měla talentové zkoušky. Měla jsem na ně přinést co nejvíce domácích prací (4 povinné a literární část jsem již měla poslanou). Učitel, který tam učí focení, mi říkal, že se mu moje tvorba moc líbí a že vyvážení barev a kompozice ho nadchla. Moc mě tam za fotky chválili. Takže bych vám chtěla poděkovat za úžasný start, který jste mi na focení dala. Přeji hezký zbytek večera a spousty dalších krásných fotek! :-)"

Eliška Tůmová

"Ahoj Marti, přínosný - to si myslím že je slabé slovo, sice jsem nikdy před tím žádný kurz tohoto typu neabsolvovala a tak nemám žádné srovnání, ale myslím že to není potřeba. Z kurzu jsem s kamarádkou odjížděly obě nabité informacemi a natěšené na své první nové snímky, které uvidíme novýma, lepšíma a jistějšíma očima. Rozhodně jsem díky tobě konečně pochopila základy, které mi nedávali smysl - sice jsem něco málo načetla ale já nejsem zrovna studijní typ, který by si potřeboval o všem číst, já jsem typ praktický - vše si potřebuji vyzkoušet a potřebuji aby u toho byl někdo kdo mi řekne, ANO tak , nebo NE takhle rozhodně ne, a PROTOŽE... A myslím že to si ty splnila jednoznačně. A nejen z pohledu informací a umění naučit, ale i svou milou povahou, upřímností, trpělivostí, humorem a komunikativností - prostě všech pět "P". Moje jednoznačná odpověď na tvou poslední otázku - 100% bych nejen doporučila, ale doporučuji komukoli kdo má zájem mne poslouchat."

Kateřina Pavlíčková portfolio, galerie

"Pro mě nejpřínosnější a současně nejvyužitelnější je úprava oka koně, z hlediska nových poznatků to byla prostě bomba. Mám ráda takové vychytávky. Hodně mi pomohly i Tvoje konkrétní připomínky k mým fotkám. Vždycky mi přijde zábavné, když někdo kladně ohodnotí to, co já buď vůbec na fotce nevnímám, nebo co se mi povede "náhodou" (není to původně záměr) - konkrétně v tomhle případě to byly linie na dvou fotkách. Pro mě je vždycky velké plus, když někdo pojmenuje to, co mně se na fotce líbí, vnímám to asi jen nějak intuitivně, ale chybí mi právě to "pojmenování" (vysvětlení, zdůvodnění). Přínosné bylo rozhodně taky focení v lese, jenom si nejsem úplně jistá, jestli to budu využívat. Využiju určitě probrané body týkající se kompozice a pohybu koně. Tvoje workshopy rozhodně doporučuju. Vždycky si najdu něco, co mě obohatí a posune dál. Navíc je hrozně fajn komunikovat s jinými fotografy, poznávat jejich "fotopohled" na svět, zkušenosti."

Klára Hoskovcová Facebook 

"Pro kurz jsem se rozhodla po několikaleté fotící pauze a udělala jsem dobře. Z kurzu jsem si odnesla spoustu cenných informací a rad, které se mi určitě budou hodit a posunou mě dál. Navíc si velice cením Martiny profesionálního přístupu k celému workshopu, protože se mi věnovala opravdu celý den a radila mi s věcmi od nastavení foťáku po jednotlivé záběry. Navíc mi nabídla i rady s následnou úpravou fotek, které jsem velice ráda využila. Workshop jednoznačně doporučuji pro všechny, které baví focení na rodeu a nejen na něm... Pokud si nevíte rady, nejste si při focení v něčem jistí nebo se chcete "jen" posunout dál na workshop, tak neváhejte a na workshop se určitě přihlašte!" 

Jana Syručková - web, galerie, Facebook

"Nedá mi to a musím se s Vámi podělit o můj dnešní zážitek. Dneska mne velice potěšila zpráva na Facebooku, kdy by z internetového časopisu pochválili moje fotografie a nabídli mi možnost spolupráce a taktéž mi nabídli do budoucna akreditaci. A proč Vám vlastně tohle vše píšu? Protože si myslím, že máte určitý podíl a zásluhu na tomto mém úspěchu. Ať už spolupráce dopadne jakkoliv už jen ta nabídka je pro mne úsoěchem a myslím si že jsem se k této nabídce dostala taky z části díky Vašim radám, doporučením a taktéž díky některým e-bookům, které jste vydala. Ještě jednou tedy mnohokrát děkuji za Váš podíl na mém úspěchu!"

Lukáš Procházka - Facebook

"Kromě toho, že jsem si oba workshopy moc užil, tak mi určitě přinesly mnoho nových zkušeností, ať už focení koní v pohybu, kdy to té doby jsem nebyl zvyklý fotit objekt v takovéto rychlosti, ale i větší koncentraci na kompozici fotografie. Bylo pro mě novinkou, jak moc požadavků je na správnou pózu koně tak, aby vypadal co nejlépe. To a fakt, že kůň je stále v pohybu a ten ideální moment může rychle zmizet, mě donutil se na pózu koně více soustředit. Tvoje kurzy určitě moc rád doporučím a stejně tak rád se znovu zúčastním. Díky!" 

Alena Lohýnská Facebook 

"Tvůj kurz bych rozhodně doporučila dalším zájemcům. Kurz předčil má očekávání, dozvěděla jsem se vše, co jsem potřebovala a spoustu věcí navíc. Od té doby jsem byla několikrát fotit a vlastě jsem uvedla do praxe přesně to, co jsi mě v kurzu učila. Fotím už na manuální režim, občas fotky nakloním, fotku orámuji hrazením,... Musím zapracovat na mém zastaralém PC a chci přejít při úpravě fotek na Lightroom. Prostě jsi mé focení překopala od základu. Ještě jednou díky!" 

Kristina Bursíková

"Jako první bych ještě jednou poděkovala a případným zájemcům doporučila na 100%. Kurz byl velmi přínosný a naučila jsem se konečně skloubit všechny "funkce" manuálního režimu a díky kurzu už na foťáku nemám daný jiný režim. A k té praxi, hodně mi pomohlo, jak si vysvětlila celkově nastavování a použití času, za což ti také moc děkuji. Plus dle mého názoru bylo na kurzu opravdu zodpovězeno a skvěle vysvětleno spousty dotazů." 

Lucie Mikšíková Facebook 

"Přátelská atmosféra, odpoledne nabité informacemi, ochota vysvětlit a probrat úplně všechno, co mě napadlo a ještě mnohem víc jsem opravdu velmi spokojena, těším se na další kurz a všem, kteří se chtějí naučit fotit koně, kurz vřele doporučuji. Martina je skvělá, odpoví na každou otázku a vše dopodrobna vysvětlí tak, že je to jasné i laikovi. Nebojí se podělit o svoje know-how, což na jiných kurzech není úplně samozřejmé."

Luděk Kapr Facebook

"Byla to super neděle, ještě jednou děkuju, i za holky. Lenka byla nadšená že zas víc ví a z Páji to lezlo pomaleji, byla taky moc ráda. Je na sebe až moc přísná, myslím si, pořád říká, že stejně nic neumí, ale přesto ji čím dál tím víc lidí chválí. A včera dokonce přišla nadšená, že Váňovci z Lysé mají její fotku jako upoutávku na nedělní dostih. Ale důležité je, že jí to pořád baví. Marti, dík moc za vše." 

Mirka Vazačová - Facebook

"Dnes proběhl skvělý kurz s Martinou Burianovou a Michaelou Šindelářovou. Děkuji, byl to fajn závěr dne a těším se až vyrazím fotit ;-) Pro ty, kdo se stále neodhodlali - zkuste kurz s Martinkou, uvidíte, že Vám to mnoho dá. ;-) Je skvělá, vstřícná, trpělivá a umí to vysvětlit! Nebudete litovat! ;-)"

Kristýna Míkovcová Facebook 

"Bezkonkurenčně nejlepší workshop, kterého jsem se kdy účastnila. Martina je skutečný profesionál a její kurzy můžu všem doporučit. Věnuje se přímo koním, je plná nápadů a energie, kterou vás 100% nakazí, Neuvěřitelně skromný člověk, který se rád dělí o svůj talent a znalosti. Už se těším na další parkurové závody. Je konec s JPGem a s automatem." 

Ingrid Kotyzová Facebook

"Ahoj Martino, děkuji za tvůj email, jsem nesmírně ráda, že jsem tě poznala. Kurz byl velmi intenzivní a inspirativní. Až si pořídíme program pro úpravu fotografií budu ráda za konsultaci k fotografiím před a po. Karin byla také nadšená. Určitě se ještě potkáme. Máš můj obdiv!" 

Dana Krupková Facebook 

"Marti, předčilo to moje očekávání. Jsem moc spokojená a rozhodně bych to doporučila každému zájemci a tvůj přístup, že jsi dokonce byla ochotná přijet až ke mně domů, to asi nikdo jiný neposkytuje. Takže není co řešit - vřele doporučuji!"

David Dirga Facebook

"Byl jsem si vyzkoušet jak se fotí dostihy. Velké díky Martině, která nezůstala u skvěle odvedeného workshopu, ale byla ochotná mě zasvětit i do tajů dostihové dráhy." 

Lenka Kaprová Facebook 

"Velice děkujeme za nedělní super kurz s báječnou učitelkou a úžasným profíkem. Naprosté nadšení ze získaných dovedností!"