Sem vložte podnadpis

WORKSHOP: Individuální setkání 

Pondělí 23. května bylo ve znamení cesty na Brno. Od pravého poledne byl naplánován začátek individuálního foto workshopu s fotografkou Olgou. Dorazila jsem tedy přesně podle plánu na domluvené místo a mohly jsme s výukou začít. Prvním krokem bylo opět definování cíle, které bylo třeba dosáhnout. Prioritou tedy bylo naučit se, jak ovládat zrcadlovku a jak funguje ve fotografii kompozice. Samotný začátek byl tedy věnován výkladu pojmů jako je ISO, čas a clona. Následně jsme se přesunuly k základům týkajícím se fotografování koní, tedy jak mají koně na fotografii vypadat. Dalším krokem byla práce s kompozicí a ostrost ve fotografii. Na závěr jsem společně prošly, jak upravovat fotografie v programu Zoner. 

Praxe na sebe nesměla nechat příliš čekat a tak jsem se v zápětí na to přesunuly na zahradu, kde nám místo koňských modelů pózovali pejskové. Ukázali jsem si jak funguje nastavení fotoaparátu s ohledem na ISO, čas a clonu a ukázali jsme si hned několik tipů, jak a odkud fotit. To vše jsem si následně prošly s Olgou na počítači.

Kurz byl opravdu nabitý informacemi a trochu jsem se obávala, aby vš Olga zvládla vstřebat, proto jsme se společně domluvily na zaslání hned několika E-BOOKů, aby měla všechny základní a tolik potřebné informace vždy při ruce. Přeji jí mnoho úspěšných záběrů a těším se již teď na naše další setkání! :-)

Chceš se také naučit, jak fotit koně lépe?

Přihlaš se na workshop!