Sem vložte podnadpis

WORKSHOP: Fotíš parkury? Nauč se je fotit lépe 

První letošní foto workshop zaměřený na fotografování koní na parkurových závodech proběhnul v neděli 17. dubna na Farmě Ptýrov. Sešly jsme se zde krátce po začátku první úrovně parkurů s fotografkou Maruškou, abychom se společně s ní vrhly na zodpovězení všech jejích otázek souvisejících s fotografováním koní na skoky. Počasí ani v tento den nespolupracovalo a tak bylo nutné vytáhnout i pláštěnky... My se však nevzdaly a fotily celý den. 

Jako vždy bylo prvním úkolem stanovení cílů, kterých chce Maruška při fotografování dosáhnout a proto jsme první minuty strávily povídáním. Pak jsme se přesunuly na teorii týkající se clony, času a ISO, aby mohla Maruška s klidem ovládnout svůj fotoaparát a věděla jaké parametry si pro získání dané fotografie nastavit. V momentě, kdy jsme prošly tyto základní body, jsme se přesunuly ke kolbišti a začaly jsme praxi. Bylo tedy třeba si definovat, jak najít to správné místo pro zachycení jednotlivých skoků, zkoušely jsme i podhledy a nadhledy, experimentovaly jsme s různými časy v nastavení fotoaparátu a schovávaly jsme se za různé keře a fotily zpoza nich. Během obědové pauzy jsme si ukázaly, jak se dají snadno fotografie upravovat v programu Adobe Lightroom a na co je třeba si při fotografování parkurů dávat pozor, tedy kdy je ten správný moment pro zachycení koně nad skokem a jak si hrát s kompozicí. Po obědě jsme vyrazily fotit koně na opracovišti a následně přímo na kolbišti, kde jsme si navíc řekly základní pravidla týkající se bezpečnosti. Před úplným koncem měla Maruška navíc možnost si ozkoušet tělo a objektivy od Nikonu, se kterými pracuji já. Na samotný závěr jsme se přesunuly naposledy nad notebook a základní a pokročilé úpravy fotografií.

Věřím, že Marušku naše setkání opět posunulo dál a že se jí bude při fotografování koní na parkurech dařit uvést do praxe vše, co jsme během foto workshopu probraly. Fotografování musí být přeci zábava!

Chceš se také naučit, jak fotit parkury lépe?

Přihlaš se na workshop!