Sem vložte podnadpis

WORKSHOP: Fotíš dostihy? Nauč se je fotit lépe 

Sobota 16. května se nesla ve znamení dalšího individuálního foto workshopu zaměřeného na fotografování koní na dostizích. Původně se měl tento foto workshop uskutečnit ve Velké Chuchli, napříč tomu, jaká rozhodnutí však padla a dostihy z technických důvodů neodstartovaly, bylo třeba improvizovat a tak jsem přesunul pořádání workshopu na dostihové závodiště v Mimoni, což bylo příjemnou změnou, i když a velmi náročného deštivého počasí. 

Po příjezdu na dostihové závodiště byl tedy úkol číslo jedna naprosto jasný. Nejprve definovat, jaké jsou cíle fotografky Jany, kterých chce dosáhnout. Protože se věnuje především fotografování koní na dostizích, rozebraly jsme tedy, co vše se dá zachytit nejen na tomto závodišti, ale i na závodišti ve Velké Chuchli, kde se pohybuje nejčastěji. Pak jsme se mohly vrhnout do praxe, kterou jsme pravidelně prokládaly teorií. Zaměřila jsem se při výuce především na to, jak si zkontrolovat čisté pozadí, které se má objevit na fotografii, odkud je vhodné fotografii pořídit a také jak si fotoaparát nastavit v plně manuálním režimu, aby jej měla plně pod kontrolou. Hodně jsme i experimentovaly s dlouhými časy, aby se Jana naučila, jak se její fotoaparát chová a co vše si na něm může dovolit nastavit a tím získala představu o tom, jak bude zhruba vypadat její výsledná fotografie.

Po skončení celého workshopu jsme prodiskutovaly poslední tíživá témata v oblasti fotografování a pomohla jsem jí s přípravou plánu pro fotografování na druhý den ve Velké Chuchli, aby mohla Jana uvést do praxe vše, co se na workshopu naučila. Jednalo se tedy o velmi výživné odpoledne, které věřím, že Janu posunulo opět kupředu a fotografování dostihů pro ní bude opět o krok větší zábavou a jistotou.

Chceš se také naučit fotit dostihy lépe?

Přihlaš se na workshop!