Sem vložte podnadpis

Kde pořád bereš tu energii?! 

Poslední dobou to slýchám poměrně často. Někdy se nad tím ani nepozastavím a místo odpovědi se podělím s tazatelem o můj široký úsměv a někdy mě to překvapí natolik, že se zarazím a zamyslím se nad spíše řečnickou otázkou, která od tazatele přichází: "Kde pořád bereš tu energii?! Nechápu, jak to vše můžeš stíhat!". Kolikrát mě to samotnou zarazí a doplním k této otázce: "Vážně vypadá můj život tak nabitý aktivitami?". Pak si v duchu zkromně přitakám: "No, vlastně ano..."

Když to máš tak... Představ si, že se každé ráno probudíš do nového dne (pochopitelně s úsměvem), vyskočís z peřin a je Ti vlastně téměř jedno, zda je to v 5h ráno, nebo kolem půl 10h (tedy pokud nemáš být zrovna v tuhle dobu u klienta, že?). Už v tenhle moment totiž přemýšlím nad tím, co vše mě čeká a rozhodně vím, že se na všechno z mého seznamu úkolů pro každý den těším. Málo kdy se na pořadí dne najde položka, která by mě chtěla zkazit náladu. A recept na to je vlastně jednoduchý: od rána do večera dělám to, co mě baví! Občas si říkám, proč to tak vlastně nedělá každý, když přeci každý může! To je možná odpovědí na řečnickou otázku, která je mi tak často pokládána. 

Můj běžný den se skládá průměrně z 99% zábavy a je jedno, zda zrovna učím někoho, jak ovládat tu, či onu zrcadlovku, protože mě baví, jak člověk doslova před očima roste a jeho radost z lepších fotografií s ním prožívám v přítomném čase, nebo zda zrovna fotím nádherné koně ve volnosti, či našlapané koňské mašiny na rodeu! Ve většině případů fotím, když je venku krásně a to mi zaručeně mé baterky dobíjí! A když je ošklivo, pochopitelně se nejraději zašiju se hrníčkem výborného čaje do teplíčka a upravuji fotografie, nebo chystám nové materiály, které pomohou na cestě za lepšími fotografiemi dalším lidem.

Mým cílem především je "užívat si života naplno". Tohle heslo je dost často doplňováno o dovětek: "protože je život krátký...". Takovému dovětku se spíše vyhýbám a dodávám: "protože mě to prostě baví a především také proto, že můžu!".

Každému človíčku, jako jsi Ty, bych přála zakusit radost z práce, která je zábavou a ze zábavy, která je zároveň prací. Je to skutečnost, která Tě doslova pohltí, stane se Tvou součástí a je nevyhnutelné stát se vlastně "workoholikem". Zkus totiž NEdělat to, co Tě baví! I když se o Tebe bude pokoušet únava, stále budeš mít chuť běžet dál...!

Líbil se Ti tento článek?

Přihlaš se do VIP sekce a dozvídej se o tipech na fotografování koní, jako první!