Sem vložte podnadpis

TIP: Pojďte si užít deštivé počasí při focení koní! 

V kalendáři jsme obrátili všichni list na stránku ukazující duben, což už do jisté míry naznačovalo, že nás aprílové počasí potěší svou přítomností. Nikdo z nás však asi nečekal, že se během jednoho dne bude muset vypořádat s tak častou změnou počasí: slunečno, zataženo, déšť, kroupy, sníh a na závěr bouřka. Jak se tedy připravit na focení koní za takového počasí nejlépe? Ideálně, vymyslet hned několik způsobů, jak koně nafotit za každého ročního období během jednoho dne. O tom, jak fotit koně na sněhu, jsme si řekli již v dřívějším článku. Takže je nyní na řadě focení koní za deště. Při takovém focení se držte jednoho základního pravidla: foťte déšť proti tmavému pozadí, jinak Vám na výsledné fotografii nevynikne.

Déšť, který bude na fotografii jako zmrazený...

Pokud je Vaším cílem při focení za deště doslova "zneviditelnit" kapky, které z nebe k zemi padají, vyzkoušejte si nastavení fotoaparátu podle popisu uvedeného níže. Když nastane situace, že bude venku něco jako "slejvák", pak zapomeňte na ultra-mega-super-rychlé časy a raději se běžte schovat! Je tu řeč o momentu, kdy pouze "poprchává"... Pokud budete fotoaparát nastavovat, začněte nejprve otočením na manuální režim, kterým si zajistíte, že Vám fotoaparát nebude dopočítávat časy a vnocovat clonu, o které nemáte zájem. Budou se tedy hodit časy okolo 1/1000 s a kratší a clona s nižší hodnotou, tedy f/2,8 atd. Déšť tak bude na fotografii vypadat jako tečka či krátká čárka.

To pršelo tak moc?!

Chcete na fotografii z pouhého deštíčku vytvořit pořádný "liják"? Pak budete potřebovat opačné časy, tedy delší a nebojte se experimentovat! Čím delší čas, tím více se Vám na fotografii "cáry" padající vody objeví. V takovém případě se snažte být blíže k fotografovanému koni, budete tak mít jistotu, že se Vám v záplavě deště na fotografii neztratí.

Co navíc Vám déšť přinese?

Mimo Vašeho promáčeného oblečení a zmrzlých rukou Vám deštivé počasí poskytne spoustu krásných detailů: mokrou srst koně, kapky vody na sedle, louži, ve které se vytvoří odraz a blátivé louže, ze kterých budou cákat proudy vody, když skrz ně koně proběhnou. Nezaměřujte se tedy pouze na padající kapky deště, ale i na to, co se s nimi následně stane, tím dodáte výsledné galerii to nejlepší - detaily, které zachytily atmosféru takovou, jaká opravdu byla!

Líbil se Ti tento článek?

Přihlaš se do VIP sekce a dozvídej se o tipech na fotografování koní, jako první!