Sem vložte podnadpis

TIP: Focení koní z podhledu a nadhledu? Zkuste to! 

Z jaké pozice obvykle fotíte koně? Stojíte vedle ohrady, nebo se válíte v písku na jízdárně, či snad lezete po tribunách do nejvyšších řad? Pojďme se společně podívat na to, jak lze koně fotit a co tím na fotografii získáte nového.

K čemu mi pomůže podhled?

Pokud držíte v ruce fotoaparát a blížíte se s ním ke koni, zkuste pro jednou zapomenout na, to že se vedle něj postavíte a stisknete spoušť. Tentokrát se ke koni přibližte a sedněte si vedle něj na zem, nebo do dřepu a pak teprve foťte. A proč vlastně vyzkoušet focení koně z podhledu? Je to jednoduché. Jednak se Vám čas od času podaří v pozadí skrýt nechtěné rušivé elementy a navíc získáte jiný úhel pohledu, tedy především, pokud budete fotit koně zblízka. Pokud se podíváte na ukázkové fotografie, na první uvidíte, jak vypadá kůň nad skokem, pokud je focen ze stoje. Na druhé fotografii si můžete prohlédnout koně foceného z podhledu. Co tedy dostanete do fotografie navíc? Je to vcelku jasné: na ukázkové fotografii je to obloha s mráčky. Pokud tedy budete mít krásné modré nebe, na kterém se občas objeví nějaký ten mráček, nebo naopak bude obloha celá zamračená, udělá vám v pozadí na fotografii velmi dobrou službu. Stejné to bude i například při focení koně při západu slunce, atd.

Čeho se dá dosáhnout nadhledem?

Je to obdobné, jako s focením koně z podhledu. Pokud máte pozadí příliš rušivé a koně se pohybují na pěkné travnaté dráze, louce, či krásné pískové jízdárně, můžete tuto plochu do fotografie dostat za pomocí pořízení fotografie z nadhledu. Pokud se podíváte na další dvě ukázkové fotografie, zjistíte, že první je focena z přímého pohledu na dostihové koně, zatímco druhá ukázková fotografie je focena z nadhledu. Pokud tedy máte možnost vylézt na tribuny či kopec, budete tak mít možnost nového pohledu na koně ve fotografii. Jednoduché že? Základ přehledné fotografie je jednoduché a čisté pozadí, takto si k němu můžete kdykoli dopomoct. Nadhled Vám navíc pomůže v případě, že budete chtít zachytit celé stádo koní, dostanete tak do fotografie všechny koně lépe.

Líbil se Ti tento článek?

Přihlaš se do VIP sekce a dozvídej se o tipech na fotografování koní, jako první!