Sem vložte podnadpis

FOTO VÝLET: Za koňmi do lesa 

Je pátek a můj budíček zvoní již ve 4:40. Až nekřesťanská hodina. Nad tím však není čas přemýšlet. Natahuji termooblečení, kontroluji foto techniku a s klíčky v ruce utíkám k autu, abych byla na Praze 10 včas. Tam mě čeká v 5:30 nabrat Davida, který před časem projevil zájem vyrazit na foto výlet za koňmi do lesa. Naše cesta se tedy, jako již tradičně, ubírá směrem na Šumavu do stáje Petra Procházky. Ten očekává náš příjezd v 8:00, abychom společně vyrazili do nedalekého hustého lesa. Tentokrát se bude focení odehrávat bez sněhová pokrývky. Od mé poslední návštěvy se totiž značně oteplilo. A tak budou opět záběry s jinou atmosférou.

Cesta na místo společně s Petrem a jeho norikem Jelimanem nám netrvala příliš dlouho a tak po chvilce parkujeme na louce u lesa a vyskakujeme, každý se svou potřebnou výbavou z auta a vyrážíme do kopců. Zhruba po pěti minutách chůze jsme dorazili na místo, kde bude Petr s Jelimanem tahat dřevo. Oba jsme se tedy s Davidem chopili fotoaparátu a začínáme se soustředit na zachycení těch nejzajímavějších momentů.

Focení nám vydrželo až do poledne, kdy máme všichni hotovo. Jsme zmrzlí, unavení, ale naprosto spokojení. Celé focení nám Petr zpříjemňoval vyprávěním příběhů z jeho života s koňmi. Jednoduše další vydařený den v šumavských lesích. I když se teď s Petrem loučíme, už teď vím, že ještě nejméně třikrát se u něj v brzké době opět zastavím s dalšími zájemci o focení. Protože, kdo by odolal tak krásnému místu s dokonalými koňmi?

Chceš také vyrazit na foto výlet?

Přihlaš se na něj!