Sem vložte podnadpis

KURZ: Fotíš koně, psy, nebo kočky? Nauč se je fotit lépe!

V úterý 17. ledna proběhl další teoretický kurz fotografování zvířat pořádaný ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat! Místo, původně plánovaných pěti účastnic, dorazilo celkem sedm nadšených fotografek, které se přišly naučit, jak posunout své fotografie na vyšší úroveň. Převážná většina z nich se soustředila na fotografování pejsků a koní, občas však padala i jiná témata, jako sportovní, nebo reportážní fotografie v různých odvětvích.
Začala jsem s výukou již klasicky, tedy vzájemným představením všech účastníků a poté jsem přešla k teoretické části, ve které bylo zahrnuto vysvětlení ovládání fotoaparátu v plně manuálním režimu, ostření a ostrost ve fotografii, kompozice, ale i vzhled zvířete na fotografii. Na odlehčení jsme následně přešly k ukázkám tvorby děvčat. V průběhu jsme si tak ukázaly, co se dá při fotografování ještě zlepšit a na čem zapracovat i ve vztahu k úpravám fotografií. Pak přišel vhodný čas vzít do ruky své poznámky z teoretické části a vrhnout se na praxi. Tentokrát jsme měly k dispozici dva psí modely, na kterých si vše mohly děvčata ozkoušet. Po skončení praxe přišla na řadu klasická třešinka na dortu a tou jsou úpravy fotografií v Adobe Lightroom a Photoshop.
Bylo to opět velmi příjemné setkání, které jsem si skvěle užila a věřím, že si ho stejně tak užily i všechny účastnice, což dokazuje hned první zpětná vazba od Monči:

"Ahoj Martino, chtěla bych Ti poděkovat za super kurz, moc se mi líbil. Děkuji za zaslaný materiál, mám teď zkouškové období ve škole, ale hned jak skončí, tak jdu otravovat kamarády se psy, jestli je mohu vyfotit. :-) Přeji krásný den a abys byla dál tak krásně naladěná a usměvavá jako na kurzu. Monika."

Chceš se také naučit, jak fotit zvířata?

Přihlaš se na kurz!