Blog

Než vyrazíš na nákup svého prvního fotoaparátu, tedy těla a objektivu, zkus si zodpovědět tři základní otázky. Díky přesným odpovědím pak zvolíš správnou foto techniku mnohem snadněji.

V neděli, na Sv. Martina, tedy 11. listopadu, jsem vyrazila na foto výlet společně fotografkou Jitkou, Míšou a Veve za krásnými fotografiemi, kousek od Hradce Králové, do rodinné stáje v Horních Černůtkách, kde nás čekali Mašindovi v plném počtu. Cílem bylo opět nafotit tolik líbivé podkování za tepla, které má na fotografiích opravdu...

V neděli 4. listopadu za mnou dorazila do Lešan u Nelahozevsi Jana, se kterou jsme společně před rokem prošly teorii fotografování koní a nyní se rozhodla si vyzkoušet také praxi. A tak jsme se setkaly v malé rodinné stáji, kde na nás čekala úžasá koňská modelka War Leo Victory společně se svou majitelkou Dominikou.

V neděli 28. října jsem vyrazila na další foto výlet společně s fotografkou Klárou na PB Ranch na Mořině, kde na nás čekala úžasná kobylka plemene American Quarter Horse Arh Boogie O´Rima. Bohužel nám počasí příliš nepřálo, a tak jsme se musely spokojit s možností focení v hale, seníku a v rychlosti venku.

V sobotu 27. října jsem vyrazila na foto výlet společně s fotografkou Jitkou, Naďou, Veve a fotografem Davidem a Lukášem do Rodinné stáje Pičín, kde na nás čekal můj oblíbený koňský model, hřebec 2881 Agar. Nesmělo však chybět ani focení dalších členů stáje, a to čtyřnohých, ale i dvounohých.

V úterý 9. října jsem vyrazila na foto výlet společně s fotografkou Jarčou, Petrou a Veve do Mašťova na Doupovský ranč, kde nám majitelka Jaroslava předvedla své nádherné hřebce, valacha, kobylky a hříbátka v celé své kráse, při západu slunce.

V sobotu 6. října jsem se celý den intenzivně věnovala fotografce Janě, která se mnou vyrazila na praktický kurz fotografování koní na Farmu v Podještědí, kde nám předvedli své krásné irské tinkery, a to jak hřebce, tak kobylky a hříbátka.

V neděli ráno 30. září jsem vyrazila na foto výlet do nedalekého Tehova, kde na mě čekalo předvedení tří koní, které jsme měli společně s fotografkou Alenou a fotografkou Míšou nafotit. Počasí nám přálo, sluníčko hřálo do zad a podzim byl opravdu jako vyšitý!

V sobotu 22.09.2018 jsem vyrazila společně s fotografkou Klárou na praktický kurz. První část se odehrávala v ateliéru v Uhříněvsi, kde jsme společně prošly potřebnou teorii, poté jsme si daly pauzu na oběd a následně jsme se přesunuly na Žernovku za krásnou frískou kobylkou, kterou nám předvedla její majitelka Kamila.

Být fotografem, znamená umět nejen dobře fotografii pořídit a následně ji upravit, ale souvisí s tím nemálo dalších velice zajímavých činností. Pojď se tedy společně se mnou podívat na to, co všechno musí umět úspěšný fotograf.