Sem vložte podnadpis

Reference

Michaela Purnochová

Workshop "Na ranch za Quarter Horse"

"Jsem začínající amatér. Jelikož miluji zvířata, koně a psy zvlášť, začala jsem je fotografovat, abych vyjádřila to, co cítím. Ke koním mám vztah od svého dětství a psy chovám už 25 let. Mám ráda přírodu a velmi mě, i v mém věku, ztvárnění fotografie zaujalo. Hltám informace, čtu časopisy a zúčastňuji se fotografických kurzů. Naštěstí v dnešní době digitalizace a informatiky je vše přístupné jedním kliknutím myší. Jediné, co vám nikdo nepředá je pohled do hledáčku, vaše ztvárnění a zachycení kouzelného okamžiku. Potkala jsem Martinu na jedné z akcí okolo koní, byl nádherný den a já jsem se rozjela učit, neboť učit se lze celý život, když člověka něco baví. Vyhledala jsem si na internetu, kdo je ta zajímavá mladá dáma a co umí. A dnes vím: Martina je profík a její fotografie koní (a nejen jich), jsou naprosto dokonalé. Dovolila jsem si jí oslovit ohledně techniky, úpravy a celkové techniky focení koní. Martina mě velmi překvapila svým otevřeným přístupem. Vůbec nedělala drahoty a velmi odborně mě poradila, a vlastně do této doby radí dál. Jsem jí velmi vděčná, neboť takových lidí, kteří něco umí a ještě jsou vstřícní není mnoho. Velké díky!"

Eliška Tůmová

Kurz "Fotíš koně, psy, nebo kočky? Nauč se je fotit lépe"

"Ahoj Marti, přinosný - to si myslím že je slabé slovo, sice jsem nidky před tím žádný kurz tohoto typu neabsolvovala a tak nemám žádné srovnání, ale myslím že to není potřeba. Z kurzu jsem s kamarádkou odjížděly obě nabité informacemi a natěšené na své první nové snímky, které uvidíme novýma, lepšíma a jistějšíma očima. Rozhodně jsem díky tobě konečně pochopila základy, které mi nedávali smysl - sice jsem něco málo načetla ale já nejsem zrovna studijní typ, který by si potřeboval o všem číst, já jsem typ praktický - vše si potřebuji vyzkoušet a potřebuji aby u toho byl někdo kdo mi řekne, ANO tak , nebo NE takhle rozhodně ne, a PROTOŽE... A myslím že to si ty splnila jednoznačně. A nejen z pohledu informací a umění naučit, ale i svou milou povahou, upřímností, trpělivostí, humorem a komunikativností - prostě všech pět "P". Moje jednoznačná odpověď na tvou poslední otázku - 100% bych nejen doporučila, ale doporučuji komukoli kdo má zájem mne poslouchat."

Kateřina Pavlíčková

Workshop "Fotíš koně ve stáji? Nauč se je fotit lépe!"

"Pro mě nejpřínosnější a současně nejvyužitelnější je úprava oka koně, z hlediska nových poznatků to byla prostě bomba. Mám ráda takové vychytávky. Hodně mi pomohly i Tvoje konkrétní připomínky k mým fotkám. Vždycky mi přijde zábavné, když někdo kladně ohodnotí to, co já buď vůbec na fotce nevnímám, nebo co se mi povede "náhodou" (není to původně záměr) - konkrétně v tomhle případě to byly linie na dvou fotkách. Pro mě je vždycky velké plus, když někdo pojmenuje to, co mně se na fotce líbí, vnímám to asi jen nějak intuitivně, ale chybí mi právě to "pojmenování" (vysvětlení, zdůvodnění). Přínosné bylo rozhodně taky focení v lese, jenom si nejsem úplně jistá, jestli to budu využívat. Využiju určitě probrané body týkající se kompozice a pohybu koně. Tvoje workshopy rozhodně doporučuju. Vždycky si najdu něco, co mě obohatí a posune dál. Navíc je hrozně fajn komunikovat s jinými fotografy, poznávat jejich "fotopohled" na svět, zkušenosti."

Klára Hoskovcová

Workshop "Fotíš rodeo? Nauč se ho fotit lépe!"

"Pro kurz jsem se rozhodla po několikaleté fotící pauze a udělala jsem dobře. Z kurzu jsem si odnesla spoustu cenných informací a rad, které se mi určitě budou hodit a posunou mě dál. Navíc si velice cením Martiny profesionálního přístupu k celému workshopu, protože se mi věnovala opravdu celý den a radila mi s věcmi od nastavení foťáku po jednotlivé záběry. Navíc mi nabídla i rady s následnou úpravou fotek, které jsem velice ráda využila. Workshop jednoznačně doporučuji pro všechny, které baví focení na rodeu a nejen na něm... Pokud si nevíte rady, nejste si při focení v něčem jistí nebo se chcete "jen" posunout dál na workshop, tak neváhejte a na workshop se určitě přihlašte!"

Jana Syručková

Workshop "Fotíš dostihy? Nauč se je fotit lépe" a e-booky

"Nedá mi to a musím se s Vámi podělit o můj dnešní zážitek. Dneska mne velice potěšila zpráva na Facebooku, kdy by z internetového časopisu pochválili moje fotografie a nabídli mi možnost spolupráce a taktéž mi nabídli do budoucna akreditaci. A proč Vám vlastně tohle vše píšu? Protože si myslím, že máte určitý podíl a zásluhu na tomto mém úspěchu. Ať už spolupráce dopadne jakkoliv už jen ta nabídka je pro mne úsoěchem a myslím si že jsem se k této nabídce dostala taky z části díky Vašim radám, doporučením a taktéž díky některým e-bookům, které jste vydala. Ještě jednou tedy mnohokrát děkuji za Váš podíl na mém úspěchu!"

Lukáš Procházka

Workshop "Fotíš dostihy? Nauč se je fotit lépe!"

"Kromě toho, že jsem si oba workshopy moc užil, tak mi určitě přinesly mnoho nových zkušeností, ať už focení koní v pohybu, kdy to té doby jsem nebyl zvyklý fotit objekt v takovéto rychlosti, ale i větší koncentraci na kompozici fotografie. Bylo pro mě novinkou, jak moc požadavků je na správnou pózu koně tak, aby vypadal co nejlépe. To a fakt, že kůň je stále v pohybu a ten ideální moment může rychle zmizet, mě donutil se na pózu koně více soustředit. Tvoje kurzy určitě moc rád doporučím a stejně tak rád se znovu zúčastním. Díky!"

Kateřina Pavlíčková

Workshop "Night Turf a White Turf 2016"

"Ahoj Marťo, chystala jsem se Ti napsat, ale byla jsi rychlejší. Děkuju za všechny nabídky. Hlavně jsem Ti (a samozřejmě Martinovi) ale chtěla poděkovat za super výlet. Sice jsem zklamaná z White Turfu, hodně jsem chtěla zažít jeho atmosféru, ale na druhou stranu mám důvod jet tam příští rok znovu. Navíc jsem viděla St. Moritz, dostala se na místa olympijské historie (další moje velká láska) a především jsem poznala vás. Nemám totiž ve svém okolí nikoho se zájmy koně-dostihy-focení, takže ty tři dny byly pro mě takovým malým zázrakem. Měj se, Katka."

Alena Lohýnská

Workshop "Fotíš parkury? Nauč se je fotit lépe!"

"Tvůj kurz bych rozhodně doporučila dalším zájemcům. Kurz předčil má očekávání, dozvěděla jsem se vše, co jsem potřebovala a spoustu věcí navíc. Od té doby jsem byla několikrát fotit a vlastě jsem uvedla do praxe přesně to, co jsi mě v kurzu učila. Fotím už na manuální režim, občas fotky nakloním, fotku orámuji hrazením,... Musím zapracovat na mém zastaralém PC a chci přejít při úpravě fotek na Lightroom. Prostě jsi mé focení překopala od základu. Ještě jednou díky!"

Kristina Bursíková

Kurz "Fotíš koně, psy, nebo kočky? Nauč se je fotit lépe!"

Jako první bych ještě jednou poděkovala a případným zájemcům doporučila na 100%. Kurz byl velmi přínosný a naučila jsem se konečně skloubit všechny "funkce" manuálního režimu a díky kurzu už na foťáku nemám daný jiný režim. A k té praxi, hodně mi pomohlo, jak si vysvětlila celkově nastavování a použití času, za což ti také moc děkuji. Plus dle mého názoru bylo na kurzu opravdu zodpovězeno a skvěle vysvětleno spousty dotazů.

Lucie Mikšíková

Workshop "Na ranch za Quarter Horse"

"Přátelská atmosféra, odpoledne nabité informacemi, ochota vysvětlit a probrat úplně všechno, co mě napadlo a ještě mnohem víc jsem opravdu velmi spokojena, těším se na další kurz a všem, kteří se chtějí naučit fotit koně, kurz vřele doporučuji. Martina je skvělá, odpoví na každou otázku a vše dopodrobna vysvětlí tak, že je to jasne i laikovi. Nebojí se podělit o svoje know-how, což na jiných kurzech není úplně samozřejmé."

Luděk Kapr

Workshop "Fotíš dostihy? Nauč se je fotit lépe!"

"Byla to super neděle, ještě jednou děkuju, i za holky. Lenka byla nadšená že zas víc ví a z Páji to lezlo pomaleji, byla taky moc ráda. Je na sebe až moc přísná, myslím si, pořád říká, že stejně nic neumí, ale přesto ji čím dál tím víc lidí chválí. A včera dokonce přišla nadšená, že Váňovci z Lysé mají její fotku jako upoutávku na nedělní dostih. Ale důležité je, že jí to pořád baví. Marti, dík moc za vše."

Kristýna Mikovcová

Workshop "Fotíš parkury? Nauč se je fotit lépe"

"Bezkonkurenčně nejlepší workshop, kterého jsem se kdy účastnila. Martina je skutečný profesionál a její kurzy můžu všem doporučit. Věnuje se přímo koním, je plná nápadů a energie, kterou vás 100% nakazí, Neuvěřitelně skromný člověk, který se rád dělí o svůj talent a znalosti. Už se těším na další parkurové závody. Je konec s Jpegem a s automatem."

Ingrid Kotyzová

Kurz "Fotíš koně? Nauč se je fotit lépe!"

"Ahoj Martino, děkuji za tvůj email, jsem nesmírně ráda, že jsem tě poznala. Kurz byl velmi intenzivní a inspirativní. Až si pořídíme program pro úpravu fotografií budu ráda za konsultaci k fotografiím před a po. Karin byla také nadšená. Určitě se ještě potkáme. Máš můj obdiv!"

Dana Krupková

Kurz "Fotíš koně? Nauč se je fotit lépe"

"Marti, předčilo to moje očekávání. Jsem moc spokojená a rozhodně bych to doporučila každému zájemci a tvůj přístup, že jsi dokonce byla ochotná přijet až ke mně domů, to asi nikdo jiný neposkytuje. Takže není co řešit - vřele doporučuji!"

David Dirga

Workshop "Fotíš dostihy? Nauč se je fotit lépe!"

"Byl jsem si vyzkoušet jak se fotí dostihy. Velké díky Martině, která nezůstala u skvěle odvedeného workshopu, ale byla ochotná mě zasvětit i do tajů dostihové dráhy."

Michaela Hrubešová

Workshop "Na ranch za Quarter Horse"

"Upravila jsem asi jen tak dvě fotky, není čas. Kurzík byl super, moc díky! A dotazy určitě přijdou. Až našetřím zase nějaké korunky, tak přijdu na další kurz!"

Lenka Lojová

Workshop "Na ranch za Quarter Horse"

"Když tak na ty fotky koukám, tak nejlepší jsou ty detaily rukavic. Hlavně byla taková pohodička. Prostě super prostředí, dobrá společnost. Celkově to byl super den."

Lenka Kaprová

Kurz "Fotíš koně? Nauč se je fotit lépe!"

"Velice děkujeme za nedělní super kurz s báječnou učitelkou a úžasným profíkem. Naprosté nadšení ze získaných dovedností!"

Veronika Drahotová

E-book "Základy"

"Dobrý den, tento E-book mě velice zaujal. Zatím jsem moc příležitostí fotit neměla, ale když se mi jedna naskytla, tak jsem praktikovala Vaše rady, které se týkaly cvalové fáze a díky tomu fotky vypadají mnohem lépe a profesionálněji než předtím. Určitě bych tento E-book doporučila, myslím že by hodně lidem pomohl ve focení, aby se nesoustředili jen na to, že zmáčknou spoušť, ale aby se zamysleli nad tím co na té fotce vůbec je. Rozhodně nebudu váhat Vás kontaktovat, když bude potřeba něco objasnit. Určitě by mě zajímaly i další E-booky, ať už na téma úprava fotek v počítači nebo cokoliv jiného."

Miriam Stolaríková

E-book "Základy"

"Dobrý deň, pani Burianová, ďakujem za praktické info, ktoré som poctivo naštudovala, pretože som ho zrovna potrebovala. Fotenie prebehlo v poriadku a na Vami "vypichnuté" tipy a rady som si dávala pozor... Zatiaľ informácie neposúvam ďalej - lebo nemám komu, ale určite zostanú v mojom "portfóliu" a rada sa k nim budem vracať a možno príde aj k tomu, že sa na Vás časom obrátim. Pekný zvyšok víkendu a ďakujem."

Denisa Krakovská

E-book "Základy"

"Dobrý den, studuji obor fotograf, takže Vaše rady jsou velmi přínosné. Nechybělo mi snad nic. A určitě bych knihu doporučila všem kdo mají zájem fotit koníky. Za nabídku na konzultaci děkuji a jsem si jistá, že se na Vás obrátím. Vaše fotografie mám moc ráda. "

Jiřina Hrstková

E-book "Základy"

"Dobrý den, e-book je skvěle napsán, fotky v něm opravdu úžasné. Děkuji moc za možnost přečíst si ho. Těším se, až rady využiji v praxi (bohužel, zatím se mi nenaskytla příležitost) a určitě dám vědět. E-BOOK určitě doporučím, pokud se naskytne příležitost."

Nela Klusová

E-book "Základy"

"Dobrý den, děkuji za zaslání Vašeho E-BOOKu. Je krásně zpracovaný a naučný. Přiučila jsem se novým věcem a doufám, že je co nejdříve využiji v praxi. Doufám, že bude více E-BOOKů zdarma, jsou super."

Kateřina Hánová

E-book "Manuální režim a RAW"

"Dobry den, moc dekuji za e-book, zbezne jsme si ho prohlidla a jsme nadsena, perfektni zpracovani. Uz se tesim, az si ho proctu poradne, i s fotakem v ruce. Jeste jednou diky, je to perfektni."

Monika Košová

E-book "Základy"

"Dobrý deň. Určite by som E-book doporučila aj ostatným. Pomohol mi zorientovať sa najmä pri fotení koní v pohybe, keďže väčšinou keď som fotila neboli vo veľmi priateľnej pozícii. Pomohol mi. Ďakujem."